Uczniowie kl. V postanowili przełożyć tekst ballady Adama Mickiewicza na język teatru. W tym celu zaprojektowali i wykonali tematyczne tło oraz kukiełki, przedstawiające poszczególnych bohaterów "Powrotu taty". Był zatem tytułowy tata, trójka jego dzieci, mama, źli zbójcy oraz oczywiście starszy zbój, który okazał się być litościwym.
Miasto Western Silverado City Park Rozrywki w Żninie- wycieczka klas I-III
25.05.2024Miasteczko westernu, po którym oprowadzali kowboje. Przejazd kolejką, podczas której przeżyliśmy "napad na pociąg", ze strzelaniną i ujęciem złoczyńcy przez szeryfa! Pokazy - różne scenki odgrywane przez kowbojów, także z udziałem zwierząt. Przydała się również znajomość ekonomii (wydawanie swoich pieniędzy, żeby starczyło na zachcianki) i zastosowania wiedzy matematycznej w praktyce, czyli przeliczanie i zamiana złotych na dolary w westernowym banku!
11Był też pyszny obiad, a po nim wyprawa do "Kopalni złota" - praktyczne działania! Jeszcze wiele dodatkowych atrakcji, o których na pewno opowiedzą w szkole uczestnicy.
Dziękujemy organizatorowi wycieczki, Pani Małgorzacie Kościańskiej, za tak wzorowo zorganizowaną wycieczkę, a opiekunom za to, że mieli oczy "dookoła głowy" na tak rozległym terenie i szczęśliwe dzieci, bezpiecznie powróciły do swoich rodziców i opiekunów.
Opiekunami były Panie: Dorota Kończak, Wioletta Janowska i Aleksandra Leśniak.
Obchody 33. rocznicy powstania Straży Granicznej
22.05.2024Dnia 17 maja 2024 r. uczniowie klas III, VI i VII wraz z wychowawcami reprezentowali naszą szkołę na obchodach 33. rocznicy powstania Straży Granicznej. Uroczystości te odbyły się na Cmentarzu Bohaterów Bydgoszczy. Na grobach "naszych" bohaterów zostały złożone znicze i kwiaty. Przypomniane zostały też życiorysy Antoniego Łobody i Stefana Galińskiego – przedwojennych strażników z Zelgniewa.
10Po zakończonych uroczystościach udaliśmy się do Siedziby Placówki Straży Granicznej mieszczącej się w Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Bydgoszczy. Uczniowie zapoznali się z tajnikami pracy strażników granicznych oraz zwiedzili miejsca zwykle niedostępne. Jednak największą atrakcją okazały się wozy strażackie używane przez Lotniskową Straż Pożarną.
Na spotkaniu seniorów
22.05.2024Dnia 18.05.2024 r. odbyło się spotkanie dla seniorów w sali wiejskiej w Śmiłowie. Uczniowie naszej szkoły godnie się zaprezentowali w poniższych wykonaniach:
2"A ja wolę moją mamę" Laura Kordek
"Piosenka młodego patrioty" Nikola Gładych, Aleksadndra Maluga, Laura Kordek, Wiktoria Żmijewska, Ignacy Gruenke, Leon Górka, Filip Pilarz.
"Nie płacz Ewka " Nikodem Grajczak
"Lubię wracać tam gdzie byłem" Nikodem Grajczak.
Dziękujemy uczniom i rodzicom za miły gest dla mieszkańców naszej wsi. Seniorzy byli oczarowani talentami naszych uczniów!
Łowiectwo w oczach dziecka
20.05.2024Decyzją jury XIX Okręgowego Konkursu Plastycznego "Łowiectwo w oczach dziecka" organizowanego w ramach XXX Wielkopolskiego Festiwalu Kultury Łowieckiej praca plastyczna naszej uczennicy - Oliwii z klasy I została wyróżniona i nagrodzona. Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w sobotę 18 maja w pięknych okolicznościach zamku w Zespole Szkół Leśnych w Goraju k. Czarnkowa. Gratulujemy!
Ostatni egzamin za naszymi ósmoklasistami.
20.05.2024Dziś mierzyli się z językami obcymi - angielskim i niemieckim. Wyniki tegorocznych zmagań poznamy na początku lipca.
Drugi dzień egzaminu za nami.
20.05.2024Dziś nasi dzielni ósmoklasiści uczestniczyli w audiencji u Jej Wysokości Matematyki - Królowej Nauk. Wchodzili w doskonałych humorach, które towarzyszyły im także po zakończeniu zmagań. Jutro dzień ostatni - języki obce.
Pierwszy dzień egzaminów za nami!
20.05.2024Nasi dzielni ósmoklasiści zmagali się z arkuszem z języka polskiego, w którym m.in. spotkali dobrych znajomych z lektury "Kamienie na szaniec", czyli Zośkę, Alka i Rudego. Jutro spotkanie z matematyką.
Polski z recyklingu
14.05.2024Rolki po ręczniku papierowym to bezcenny materiał! Może pobudzić wyobraźnię, jest ekologiczny i zawsze dostępny. Klasa 7 wykorzystała je podczas omawiania lektury "Zemsta". Zadaniem ucznia było zaprojektowanie kukiełki wybranego bohatera lektury.
Konkurs recytatorski
14.05.2024Wczoraj w Szkole Podstawowej w Budzyniu odbył się konkurs recytatorski zorganizowany przez Bank Spółdzielczy w Chodzieży. Naszą szkołę reprezentowała Oliwia z klasy I, która pięknie wyrecytowała przygotowany wiersz.
Dzisiaj rozpoczął się Tydzień Bibliotek
14.05.2024Z tej okazji uczniowie klasy VII - Agnieszka, Zuzanna i Nikodem uczestniczyli w II etapie Powiatowego Konkurs "Antyk łączy epoki", który zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna w Pile. Na początku wszyscy uczestnicy przedstawiali scenkę nawiązującą do historii z Biblii lub mitologii.
Nasi uczniowie zaprezentowali "Pieśń o Bogu Stwórcy", którą przygotowali pod opieką pani Renaty Popowskiej. W dalszej części odpowiadali na wylosowane pytania, układali puzzle, rozpoznawali przedmioty związane z wybranym mitami i przypowieściami biblijnymi. Rywalizacja między zespołami była bardzo wyrównana. W dogrywce nasi siódmoklasiści walczyli ze Szkołą nr 2 z Piły o trzecie miejsce, ale ostatecznie zdobyli wyróżnienie. Jesteśmy z nich bardzo dumni i gratulujemy sukcesu!
Święto Konstytucji 3 Maja
01.05.2024Wspólnym spotkaniem społeczności szkolnej uczciliśmy zbliżające się Święto Konstytucji 3 Maja. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego przy wsparciu uczniów kl. VII przybliżyli okoliczności uchwalenia tego historycznego dokumentu oraz sylwetki osób współtworzących go. Okolicznościowy program przygotowała pani Paulina Luck. Życzenia spokojnego wypoczynku podczas majówki złożyła obecnym dyrektor Dorota Kończak.
Koncentryczne koła
01.05.2024Koncentryczne koła były dziś elementem lekcji, podczas której uczniowie klasy VI podsumowali omawianie lektury "Szatan z siódmej klasy".
Dzień Książki i Praw Autorskich
01.05.2024Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich klasa VI a wzięła udział w III Ogólnopolskiej Akcji Siania Nasion Czytelnictwa. Oglądaliśmy prezentację, posialiśmy łąki kwietne oraz wypisaliśmy cytaty dotyczące czytania.
5
Miejsko - Gminny Konkurs Ortograficzny
01.05.2024Miejsko-Gminny Konkurs Ortograficzny przyniósł nam wiele powodów do zadowolenia. Do tegorocznej edycji, organizowanej przez Szkołę Podstawową im. Św. Jana Pawła II w Kaczorach, zaproszono 36 uczniów klas III - VIII ze szkół podstawowych Gminy Kaczory.
1Nasi uczniowie w każdej kategorii znaleźli się na podium!
Kategoria klas III:
I miejsce: Antoni Nowak
II miejsce: Maja Żołędziowska
Kategoria klas IV:
II miejsce: Maria Lach
Kategoria klas V:
I miejsce: Oliwia Cysarz
Kategoria klas VI:
II miejsce: Wojciech Puchała
Kategoria klas VII:
III miejsce: Lena Widerska
Kategoria klas VIII:
II miejsce: Julia Jeremin
Znakomity tytuł Małego Mistrza Ortografii zdobył Antoni Nowak!
Serdecznie wszystkim gratulujemy!!!