Witaliśmy dziś wiosnę na kolorowo! Klasa 1- na zielono, klasa 2- na żółto, klasa 3- na niebiesko, klasa 4 - na czerwono, klasa 5- na fioletowo, klasa 6 - na pomarańczowo, klasa 7- na różowo, a klasa 8- wielokolorowo. Dziś też zamieniliśmy tradycyjne plecaki i tornistry na inne "nosidła".
Aktualności
Wiosna na kolorowo
22.03.202410
Światowy Dzień Poezji
22.03.2024Celem Światowego Dnia Poezji jest wspieranie różnorodności językowej poprzez poezję i zwiększanie szans na usłyszenie zagrożonych języków. Dzień 21 marca został ustanowiony Światowym Dniem Poezji przez UNESCO.
4Zuzanna, Agnieszka, Liwia i Lena - uczennice klasy VII - czytały wiosenne wiersze młodszym koleżankom i kolegom.
Krajna
22.03.2024Krajna to region, na terenie którego leży także nasza gmina. Popularyzując jej kulturę, ogłosiliśmy konkurs na "Krajeński wianek", czyli taki, w tworzeniu którego wykorzystać należy kolory charakterystyczne dla tradycyjnego haftu krajeńskiego - granatowy, niebieski, błękitny i czarny.
Pomysłowość, wykonanie i konsekwencja stylistyczna zgłoszonych prac zaskoczyła niezwykle wysokim poziomem! Rozstrzygnięcie nastąpi przed świętami, ale już dziś prezentujemy te cuda!
LGD "Krajna nad Notecią" Muzeum Ziemi Krajeńskiej Muzeum Ziemi Złotowskiej
Udział w Konferencji Powiatu Pilskiego
19.03.2024Uczniowie klas VII i VIII wzięli dziś udział Konferencji Powiatu Pilskiego "Bez korzeni nie zakwitniesz", której celem było kształtowanie tożsamości lokalnej, przybliżenie dziejów i kultury własnego regionu, nauka aktywności w życiu społecznym oraz tworzenie silnej więzi z tzw. „Małą Ojczyzną”.
W ramach konferencji wygłoszono trzy wykłady:
1. Prof. dr hab. Jacek Kulbaka z Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, temat wykładu: Fenomen Marii Grzegorzewskiej w konwencji kształtowania postaw z zakresu wychowania patriotycznego
2. Mgr Dorota Malińska-Janaś - współautorka książki „Pierwsza linia obrony-1939”, temat wykładu: Ocalone historie. O odkrywaniu nieznanych losów miejscowości i jej mieszkańców.
3. Dr Maciej Usurski z Muzeum Stanisława Staszica w Pile, temat wykładu: Piła wczoraj i dziś.
Udział w konferencji przygotowanej przez SOSW im. Marii Grzegorzewskiej w Pile był nowym i ciekawym doświadczeniem. Dziękujemy za zaproszenie!
Czy gdyby Wojski żył w dzisiejszych czasach mógłby wydać płytę?
19.03.2024Z tym problemem zmierzyła się klasa VI, która wymyśliła tytuł płyty i utworów granych na rogu oraz wykonała graficzne elementy, tworząc płytę CD.
Spotkanie z przedstawicielami szkoły ponadpodstawowej
19.03.2024Najstarsze klasy spotkały się dziś z przedstawicielami Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Michała Drzymały w Brzostowie. Uczniom przedstawiona została oferta edukacyjna na najbliższy rok szkolny. Klasa VIII niebawem podejmować będzie decyzję o wyborze szkoły średniej, więc wszelkie informacje, które w tym pomogą są cenne. Spotkanie zorganizowała p. Wioletta Janowska.
Portret Balladyny
17.03.2024Dziewczęta rano wyruszyły do lasu, pracowita Alina szybko zebrała pełny dzban, a Balladyna wciąż miała pusty. Zazdrość i żądza zdobycia bogactwa stały się więc motywem popełnienia przez nią pierwszej zbrodni. Karą- świadectwem wciąż przypominającym jej o winie – była krwawa plama na czole, która przykrywała opaską.
3Uczniowie klasy VII zakończyli pracę z lekturą i wykonali krwawy portret Balladyny z soku malinowego oraz delektowali się pysznym sokiem, który przypomniał im dzieciństwo.
Wybór lektury uzupełniającej
17.03.2024Uczniowie klas IV i V sami wybierają lekturę uzupełniająca. Nie piszą na jej podstawie sprawdzianu, lecz samodzielnie przygotowują lapbook, w którym zawierają najważniejsze informacje dotyczące książki. Festiwal lapbooków właśnie się zaczął.
Rekolekcje wielkopostne
17.03.2024Od poniedziałku do środy przeżywaliśmy szkolne rekolekcje wielkopostne. Prowadził je ksiądz dr Andrzej Nowicki – ojciec duchowny Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Dziękujemy za ten czas, za wszystkie słowa, które poruszyły nasze serca do lepszego przygotowania się do Świąt Zmartwychwstania
4
Wycieczka do Banku Spółdzielczego w Kaczorach
13.03.2024W dniu dzisiejszym uczniowie klasy drugiej odbyli wycieczkę do Banku Spółdzielczego w Kaczorach. Dzieci bardzo miło zostały przywitane przez pana dyrektora Sławomira Słodowego, który oprowadził je po placówce.
4Uczniowie zapoznali się ze stanowiskami, gdzie są obsługiwani klienci, zobaczyli urządzenia służące do przeliczania pieniędzy i sprawdzania ich oryginalności. Z bliska zobaczyli bankomat i jego działanie. Była to świetna okazja, aby zobaczyć funkcjonowanie banku w praktyce oraz zrozumieć, że warto oszczędzać i racjonalnie dysponować pieniędzmi. Dzięki tej wycieczce uczniowie znacznie poszerzyli swoją wiedzę na temat bankowości. To była cenna lekcja ekonomii.
Wycieczka klasy VII
13.03.2024W ubiegłym tygodniu klasa VII - zgodnie z coroczną tradycją - odwiedziła pilskie lodowisko. Humory dopisywały! Drugim punktem programu wycieczki był sama filmowy. Na "Samych swoich" czuli się ... swojsko.
2
Na kółku kulinarnym...
13.03.2024W lutym i marcu uczestnicy kółka kulinarnego pani Pauliny zgłębiali tajniki receptury na mistrzowskie pączki. Zgodnie przyznali, że wyszły pyszne, lecz było ich zbyt mało.
4
Dzień Kobiet
13.03.2024Dziewczęta z kl. V świętowały, rozwiązując m.in. quiz o tematyce motoryzacyjnej. Oczywiście, nie zabrakło gromkiego 100 lat! W klasie IV Dzień Kobiet zbiegł się z urodzinami Martynki. Radość podwójna. Nasza klasa VIII jest mało liczna, ale Dzień Kobiet obchodzono na równi z innymi zespołami. Były kwiaty, życzenia i wspólnie spędzony czas.
4
Dzień Kobiet w klasie I
13.03.2024Życzenia upominki i słodkości oraz quizy z okazji Dnia Kobiet! Pochodzenie Dnia Kobiet - film edukacyjny i rozmowa "O czym marzą dziewczynki? A do tego, nowa koleżanka w klasie! Witamy Cię Wiktoria w klasie pierwszej!
Jak przekonać uczniów do twórczości Juliusza Słowackiego?
08.03.2024Jak odczarować lekturę pt. "Balladyna", pełną niezrozumiałych słów, ukrytych sensów i niejasnych treści? Przeczytać ją wspólnie z podziałem na role... Były akcesoria, symbole bohaterów, mnóstwo śmiechu. Zobaczcie sami
Kreatywne i aktywne omówienie lektury H.Sienkiewicza pt. "Latarnik".
08.03.2024Powstały przepiękne latarnie, do których wykorzystaliśmy trioramę. Skawiński i jego historia na pewno na długo zostaną z uczniami 7a.
1
Tegoroczna zabawa karnawałowa
08.03.20244
Spotkanie z dzielnicowymi Posterunku Policji w Kaczorach
08.03.2024Poruszono temat bezpiecznego zachowania podczas ferii - korzystania z sanek, unikania zamarzniętych zbiorników wodnych, ślizgawek. Najbardziej aktywny udział w spotkaniu brali najmłodsi uczniowie, zadając mnóstwo pytań, na które nasi goście cierpliwie odpowiadali.
Sherlock Holmes
08.03.2024Dziś uczniowie starszych klas udali się do Regionalnego Centrum Kultury na spektakl pt. "Sherlock Holmes", przygotowany przez Wrocławski Teatr In-Art. Sala widowiskowa wypełniona była niemal po ostatnie miejsce. Przez ponad godzinę towarzyszono słynnemu, angielskiemu detektywowi w rozwiązywaniu zagadki serii morderstw popełnionych przez tajemniczego Alchemika. Gra świateł, niepokojąca muzyka i komunikaty z brytyjskiego radia skutecznie budowały atmosferę niesamowitości. Odtwórcom ról podziękowano gromkimi oklaskami.
Numery alarmowe
08.03.2024Uczniowie klasy drugiej na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej przypomnieli sobie numery telefonów alarmowych oraz zasady udzielania pierwszej pomocy. Ponad to zrobili piękne apteczki, które na pewno przydadzą się w każdym domu.